Explorer l’héritage de la photographie de la nature profonde de Bruce Kekule (commentaire)

  • Le monde de la conservation a perdu un grand photographe animalier – Lawrence “Bruce” Kekule – un Américain qui vivait en Thaïlande depuis 1964.
  • En plus de documenter les créatures rares de sa terre d’adoption, Bruce a également voyagé à l’étranger dans des endroits préférés comme l’Inde : partout où il allait, il utilisait la photographie pour sensibiliser le public au sort des espèces en voie de disparition.
  • Ce billet est un commentaire. Les opinions exprimées sont celles de l’auteur et pas nécessairement celles de Mongabay.

En juin, le monde a perdu l’un de ses légendaires photographes de la nature – Lawrence “Bruce” Kekule, un Américain qui vivait en Thaïlande depuis 1964.

[1945aastalCaliforniasSacramentossündinudBruce’iperekondkolisHawaiilejaHongkongikustalõpetasKingGeorgeVkooliennekui19-aastaseltkoosisagalõplikultTaisseelasTatöötasmitmesugusteltöökohtadelsealhulgasnaftapuurtornkustakaotasTaiwanilõunarannikulähedaltoimunudõnnetusespöidlakuidmetsloomadefotograafiaolitemasuurkirgjatapühendasomaeluviimasedaastakümnedpeaaegueranditultselleletegevusele

Esimest korda kohtusin Bruce’iga 2013. aastal Bangkokis, kus kavandasime Lõuna-Tais Surat Thani provintsis asuvas Khlong Seang Wildlife Sanctuarys kaamera püüdmise projekti, mille tulemusi kajastas Mongabay. Sel ajal oli Bruce juba avaldanud Tai metsloomade kohta mitu raamatut ja pidanud oma veebisaiti regulaarselt värskendustega oma leidude kohta sellistes kohtades nagu suur Lääne metsakompleks, rahvuspargid väljaspool Chiang Maid ja ka lõuna pool Khlongis. Seang, kus me lühikest aega koos töötasime.

Bruce teel Khlong Saengi looduskaitsealasse. Pilt Greg McCanni loal.

2014. aastal sõitsime Bangkokist Surat Thanisse ja tee peal tunnistas ta, et räägib nüüd paremini tai keelt kui inglise keelt, ning oli suure üllatusega, et ta kandis kindalaekas püstolit, olles üks väheseid välisriikide kodanikke. omama relva avatud kandeluba: ta väitis, et laseb maha iga relvastatud salakütt, kes ületab ühe tema maskeeritud fotokardinatest. Ta oli oma fotograafiast nii süvenenud, et avastas bändi AC/DC alles 2010. aastal, olles lääne populaarsest kultuurist ära lõigatud.

Tema jõupingutused andsid tohutuid tulemusi, kuna nüüdseks on kriitiliselt ohustatud harilik leopard (Panthera pardus) ja Indohiina tiiger (Panthera tigris tigris) kõndis otse oma ruloode juurde, kus ta higistas, kui ta nende suurepärasust püüdes ettevaatlikult eemale napsas, enne kui need minema hakkasid.

See oli hea, et ta relva kandis, sest üks kord astus talle Huai Kai Khaengi looduskaitsealal metsarajal vastu tohutu gaur, mis on nii Indohiina tiigri kui ka leopardi üks viimaseid tugipunkte, ja see laes ta. Bruce ütles, et ta meenutas kiiresti katkendit ühest vanast raamatust, mis väitis, et vihase gauri laengu korral peaks inimene pikali kukkuma ja laskma sellel endast üle hüpata. Suure teravusega tabas ta pori ja massiivne loom hüppas temast üle. Suur veis tegi aga peagi kannapöörde ja ähvardas uue hooga. Bruce tõmbas kiiresti oma käsirelva ja tulistas selle õhku, õhutades gauri uuesti järele mõtlema; see tormas hoopis metsa.

Surat Thanis rentisime paadi, varustasime toitu, tohutu jääploki ja õlut ning asusime teele Cheow Lan veehoidla ühte kõige kaugemasse nurka, mis moodustab osa Khao Soki rahvuspargi ja Khlong Saengi piirist. — vaieldamatult vanim vihmamets Maal. Asume rahulikust järvest välja pursanud lubjakivikaljude maailma, unistavasse džungliga kaetud maastikusse, mis kubiseb haruldastest peidetud olenditest.

Lootsime Khlong Saengis hariliku leopardi kaameraga lõksu püüda, kuid kahjuks on ta seal kohapeal välja surnud või arvukus nii vähe, et me neid ei leidnudki. Küll aga jäädvustasime malai tapiri, hägune leopardi, kuldse kassi, marmorkassi, gauri, aasia elevandi (ühes videos seisis üks karja liige meie kaameralõksu taga ja kasutas oma pagasiruumis olevat vedelikku lehtede objektiivile kleepimiseks et nurjata meie jõupingutused nende dokumenteerimiseks, vt allpool), suur argusfaasan ja palju muid mõistatuslikke liike.

Bruce était passionné et parfois fougueux et têtu. Je me souviens distinctement de lui réprimandant nos rangers thaïlandais pour s’être arrêtés pour cueillir des sangsues sur leurs pieds : « C’est la forêt tropicale asiatique ! Qu’espériez-vous trouver ici ? Vous ne vous arrêterez pas toutes les cinq minutes pour les retirer ! Laissez-les sucer le sang et partez ! Ils tomberont tout seuls ! Vous n’avez rien à faire et vous nous faites perdre notre temps !!!”

Mais Bruce était aussi un bon ami et m’a beaucoup soutenu et encouragé mes propres initiatives de conservation dans le parc national de Virachey au Cambodge.

L’Inde était également l’un des endroits les plus aimés de Bruce. Il a visité le pays à plusieurs reprises, emportant ses lourdes optiques, revenant avec de magnifiques images photographiques du rhinocéros indien à une corne, du tigre du Bengale et de l’ultra-rare lion asiatique (Panthera lion lion), qui parcourait autrefois de grandes parties du sous-continent, mais ne se trouve maintenant que dans une région isolée de l’ouest de l’Inde.

Partout où il a travaillé, Bruce a fait de son mieux pour sensibiliser au sort des espèces en voie de disparition et de leurs habitats, et l’a clairement fait à travers sa photographie. Il laisse dans le deuil son épouse Noi et leur fille Marguerite. Son travail est éternel et inspire les défenseurs de l’environnement.

Greg McCann est biologiste et professeur associé à l’Université Chang Gung de Taiwan. Il travaille également avec l’équipe de la People Resources and Conservation Foundation pour documenter la richesse biologique de Sumatra pour une meilleure conservation.

Image de la bannière : L. Bruce Kekule dans son élément dans la forêt tropicale du Khlong Saeng Wildlife Sanctuary dans le sud de la Thaïlande. Image reproduite avec l’aimable autorisation de Greg McCann.

Audio connexe du podcast Mongabay : Écoutez cet écrivain discuter de son travail sur la faune à travers la série de podcasts de Mongabay sur Sumatra, écoutez ici :

L'assistant photo Lek enveloppe les appareils photo de Bruce dans des vignes en rotin.  Image reproduite avec l'aimable autorisation de Greg McCann.
L’assistant photo Lek enveloppe les appareils photo de Bruce dans des vignes en rotin. Image reproduite avec l’aimable autorisation de Greg McCann.

Leave a Comment